Dwie różne opowieści


29 lutego 2020 Tadeusz 0 Comment , , ,

Anna Bartłomiejczyk oraz Marta Gajewska to dwie kobiety, które do tej pory znane były tylko szerszej publiczności w sieci. Na You Tube prowadzą swój kanał i znane są bardziej jako Bestselerki. Trzeba powiedzieć, że panie na brak zainteresowania nie narzekają. Dlatego ich debiutancka powieść wyczekiwana jest z tak wielkim zainteresowaniem. Wszyscy są ciekawi, czy obie panie poradzą sobie z wyzwaniami jakie w obecnych czasach daje nam rynek literacki. Przekonajmy się co tak naprawdę panie kochają. Czas wziąć w ręce “Ostatnią godzinę”.

Apokalipsa nadchodzi

Patrząc na świat przedstawiony nam już od pierwszych kartek książki będziemy żyć w przeświadczeniu, że Apokalipsa stoi już u naszych bram. Niespodziewanie nad światem unosi się chmura wielkiego pyłu, ponieważ Wezuwiusz eksplodował. Do tego w Australii dochodzi do szybkich i niepokojących zmian klimatu, które nie obwieszczają dla nikogo nic dobrego. Dodatkowo nad Amsterdamem szaleje burza, której nie widać końca. Czy to już naprawdę ten czas, kiedy świat przestanie istnieć? W tym czasie w środku tej burzy dochodzi do spotkania Mercy i Alexa. Trzeba przyznać, że to ich spotkanie nie należy do najprzyjemniejszych. Całkiem możliwe, że w normalnych warunkach oboje odwróciliby się od siebie i poszliby każde w swoją stronę, ale tu niestety nie było takiej możliwości. W szczególności, że los daje wyraźne znaki, iż ich spotkanie nie jest przypadkowe. Mercy to krucha i delikatna lekarka, która jest bardzo wrażliwa i ma swoje, bardzo ważne dla niej ideały. Z kolei Alex wydaje się być jej zupełnym przeciwieństwem. Widać, że dźwiga za sobą bagaż życiowych doświadczeń. Do tego kieruje się w życiu pragmatyką. Czy takie dwie osoby mają szansę na przyjaźń?

Misja ratowanie świata

Oboje będą musieli jednak znieść swoje towarzystwo. W szczególności, że okazuje się, iż chyba to oni będą odpowiedzialni za uratowanie świata. Czy uda im się przełamać wzajemną niechęć i działać wspólnie dla dobra innych? Mercy i Alex zostaną wystawieni na bardzo ciężką próbę i będą musieli nauczyć się podejmować prawidłowe decyzje. Czy im się to uda? Czy zdecydują się na wieczne potępienie? Czy jednak pójdą w kierunku wiecznego zbawienia, chociaż ta droga nie wydaje im się wcale łatwa i przyjemna? Oboje wiedzą jednak, że świat nigdy nie będzie już taki sam. To co znali odeszło w zapomnienie. Teraz liczy się obecny czas, który nie rysuje się w zbyt pięknych kolorach “Ostatnia Godzina” Marty Gajewskiej i Anny Bartłomiejczyk to opowieść o apokalipsie, którą można jeszcze powstrzymać. Trzeba mieć jednak w sobie dość odwagi i uporu.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com